Czy wiecie, że pingwiny potrafią latać?
I zimą przenoszą się z Antarktyki do lasów Amazonii? Nie wierzycie? To zobaczcie dokument przygotowany przez BBC (poniżej).
W rzeczywistości film ten to reklama iPlayera - internetowej wersji BBC umożliwiającej oglądanie wszystkich programów, których nie udało się widzowi obejrzeć w telewizji w ciągu ostatniego tygodnia. Hasło przewodnie komunikujące ten serwis brzmi: “Kiedy niesamowite rzeczy dzieją się na BBC, nigdy ich nie przegapisz.” Jeśli dodam jeszcze, że reklama została wyemitowana 1 kwietnia, wszystko składa się w jedną całość.
Z okazji Prima Aprilis wiele mediów robi żarty swoim użytkownikom. Ale to, co zrobiło BBC, zasługuje na szczególne wyróżnienie - nie tylko ze względu na konsekwencję w komunikacji produktu, ale również za rozmach, z jakim materiał został przygotowany. Nic więc dziwnego, że akcja ta zbiera fantastyczne komentarze od użytkowników, a sam film w ciągu zaledwie pięciu dni został wyświetlony na YouTube ponad półtora miliona razy.
Gorąco polecam - samą reklamę…
…i tzw. “making off”:
Agencja: RKCR Y&R
Via: BrandRepublic
Podobne wpisy:
3 Komentarze dla “Czy wiecie, że pingwiny potrafią latać?”
Dodaj komentarz:




Niesamowita reklama! Nie widziałem jej na żadnym z blogów reklamowo-marketingowych.
Dzięki za znalezienie tej perełki!
Dzięki :). Polecam się na przyszłość :).
świetne :) nie wiem jak to jest, ale nawet reklama BBC potrafi mnie wzruszyć ;)